Menu Witrualne zwiedzanie Witrualne zwiedzanie Galeria Galeria Szybki kontakt

XI Niedziela Zwykła

16 czerwca 2024r.

Dziękuję za udział w konkursie na najpiękniejszy wianek:

WYNIKI:    I miejsce – nr 48.

II miejsce – nr 14.

III miejsce – nr 13.

Polubienia na naszym parafialnym  Fb:

I miejsce – nr 5.

II miejsce – nr 28.

III miejsce – nr 13.

Nagrody do odbioru w zakrystii

Dzisiaj (16VI) zbiórka przed kościołem na szkoły katolickie.

W tym tygodniu od poniedziałku (17VI) do środy (19VI) odbędą się rekolekcję szkolne.

W środę (19VI) po Mszy św. modlitwy do św. Rodziny.

W piątek (14VI):

-  Msza na zakończenie Roku Szkolnego o g. 8.15.

- wieczorna Msza św. w intencji pielgrzymów, którzy w kwietniu byli na Jasnej Górze. Po Eucharystii zapraszam na spotkanie.

- Przed Mszą św. (17.30-18.00) adoracja Najświętszego Sakramentu.

Nabożeństwa czerwcowe w tym tygodniu niedziela (10VI) po Mszy o g.11.00; poniedziałek (9VI) – sobota (15VI) po Mszy św. wieczornej.

Odpust parafialny ku czci św. App. Piotra i Pawła odbędzie się w sobotę 29 czerwca 2024r. Zapraszam. Msze św. o g. 8.00 i 18.00, Oraz summa odpustowa, którą  będzie celebrował prezbiter Adam Prozorowski – proboszcz z Mosiny o g. 12.00.

Zapowiedzi przedślubne

1. Sandra Kroplewska – zam. parafia Gulcz.

Damian Szypa – zam. parafia Gulcz

DUSZPASTERSKIE

IX Niedziela Zwykła

02 czerwca 2024r.

Dziękuję za uroczyste świętowanie Bożego Ciała.

Procesje w Oktawie Bożego Ciała codziennie po Mszy św. wieczornej połączonej z nieszporami. O niesienie baldachimu i sztandarów proszę parafian z Gulcza w poniedziałek, z Mikołajewa we wtorek, z Hamrzyska w środę, strażaków w czwartek.

W tym tygodniu są wolne intencje Mszalne w poniedziałek (3VI) i we wtorek(4VI).

W środę (5VI) modlitwy do św. Rodziny odbędą się przed Mszą św.

W czwartek (6VI) zakończenie oktawy Bożego Ciała – poświęcenie wianków. Jak w ubiegłych latach zapraszam do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszy wianek.

W piątek (7VI) Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Po Mszy św. procesja eucharystyczna do figury Pana Jezusa przy cmentarzu.

W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.30-18.00.

W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Można zgłosić chorych potrzebujących posługi sakramentalnej w zakrystii lub telefonicznie tel.: 67 256 37 87. Okazja do Spowiedzi  św. w dni powszednie przed Mszą św., w piątek: Krucz 16.30 (potem okazja przyjęcia Komunii Św.), w Gulczu od 17.20-17.55.

W najbliższą sobotę(8VI) pielgrzymka Dzieci Pierwszokomunijnych i Rocznicowych do Pniew. Chcemy zobaczyć miejsce zamieszkania i modlitwy Wielebnych Mniszek Klarysek od Wieczystej Adoracji, przejść spacerkiem po Pniewach, wziąć udział w spotkaniu Dzieci organizowanym przez Duszpasterstwo Dzieci Archidiecezji Poznańskiej w sanktuarium św. Urszuli Ledóchowskiej u sióstr Urszulanek. Wyjazd około g. 7.00; powrót g. 14.00. Koszt 15 zł.(od 3 osoby z rodziny 10 zł) , zapisy u ks. Proboszcza.

Parafiada  odbędzie się 7 lipca w Gulczu. Serdecznie zapraszam do uwzględnienia tego wydarzenia w planach wakacyjnych. Dziękuję za wszelkie zaangażowanie, a szczególnie za ofiarowanie tzw. nagród.

Odeszli do Pana

śp. Katarzyna Wicher z Hamrzyska (obecnie Wieleń)

śp. Józef Kaczmarek z Gulcza. Jego pogrzeb we wtorek(4VI) o g.11.00. Różaniec poniedziałek (3VI) o g.17.20 i we wtorek(4VI) o g.10.30

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie….

Zapowiedzi przedślubne

1.      Sandra Kroplewska – zam. parafia Gulcz.

Damian Szypa – zam. parafia Gulcz

Hasło roku duszpasterskiego

UCZESTNICZĘ WE WSPÓLNOCIE KOŚCIOŁA

Modlitwy przed obrazem św. Rodziny:

w środy po wieczornej Mszy św.

Adoracja Najświętszego Sakramentu:

w piątki przed Mszą św. (17.30-18.00).