Gazeta parafialna

Opis konkurencji na Parafiadę - Mikołajewo 2011

dnia 10.07.2011 r.

1. Rzucanie woreczkami do opony - drużyny 3 osobowe (dzieci do l3lat); każdy z zawodników rzuca 5 razy z odległości 5m
  2. Podbijanie piłki — chłopak i dziewczyna, (podstawówka — gimnazjum) - kto więcej razy podbije przez 2 minuty;
  3. Rzut jajkami do sołtysa — 5 osobowa Rada Sołecka rzuca po jednym jajku sołtysowi z odległości 8. m. Sołtys ma jak najwięcej złapać i nie zgnieść skorupki.
  4. Przechodzenie pod poprzeczką — jedno dziecko (przedszkole) z każdej Wsi
  5. Landrynek w mące — jedna osoba z każdej wsi szuka 3 landrynków w talerzu z mąką, ustami przenosi na drugi talerz.
  6. Rzut beretem — po jednym zawodniku z każdej wioski - zawodnik rzuca beretem — jak najdalej. Wygrywa ten, kto dalej rzuci. Dowolna technika rzutu.
  7. Przeciąganie liny — konkurencja dla 1/ mężczyzn, 2/ kobiet i 3/ dzieci szkoła podstawowa
  8. Wyłapywanie jedną ręką węgorza z wiadra i przekładanie do innego pojemnika z wodą
  9. Cięcie drzewa — para (nie koniecznie małżeństwo) „ przecięcie kłody drewna piłką ręczną. Wygrywa para, której odcinany fragment drewna najprędzej upadnie na ziemię.
  10. Bieg farmera — po jednej osobie z każdej wioski - 25 litrowe bańki przenieść ok. 30 m. i postawić na linii mety - konkurencja na czas.
  11. Skoki rodzinne na piłce skaczącej — sztafeta 30 m, co lO m - zmiana zawodnika — dziecko do lat 10
  12. Klamerkowy wyścig — na sznurku zaczepiono 10 klamerek - jeden zawodnik z każdej wsi przenosi ustami klamerki do wiaderka, na odległość lO m
  13. Strzał na bramkę — w tej konkurencji udział biorą sędziowie - po 2 strzały na małą bramkę /pustą/ z dużej odległości.
  14. Wspinanie na rurze — konkurencja polega na wspinaniu się na rurze o wysokości ok. 4 m.   zawodnicy – dzieci ( szkoła podstawowa) - konkurencja na czas.
  15. Przenoszenie wody w kubkach — dwie osoby z każdej wsi przenoszą wodę w kubkach, przez czas 2 minut,  wygrywa ta z drużyn, która najwięcej przeniesie - zawodnicy - ( szkoła podstawowa — gimnazjum)
  16. Quiz religijny – zawodnicy – po 3 osoby z każdej Wsi – zawodnicy drużynowo odpowiadają na postawione pytania /zakreślić jedną prawidłową odpowiedź z czterech podanych. Ilość pytań ok. 20.

Dla wszystkich, którzy dziękowali Bogu za dar przeżycia 100 lat, drogiej Parafianki, Mamy, Babci i Prababci Aleksandry, ten dzień 4.12.2010 r. pozostanie na zawsze w pamięci. Bogu niech będą dzięki. Ciebie, Boże wysławiamy, za wszystko, czym obdarzyłeś przez 100 lat życia. Obejmujemy Najświętszą Ofiarą dziękczynną.

A co zaśpiewać Jubilatce – bo 100 lat, 100 niech żyje nam - byłoby nietaktem. Więc „ Wiele lat….” zaśpiewano podczas rodzinnego spotkania.

Dzień wcześniej życzenia i listy gratulacyjne złożyły między innymi władze powiatu, gminy i naszej miejscowości.

Całym sercem Błogosławieństwa Bożego udzielił Papież Benedykt XVI

Pliki do pobrania: